Kurumlar bilgi teknolojilerini ilk kullanmaya başladıkları zamanlarda sadece bir kaç bilgisayar, klima ve kablolamadan oluşan odalarda işlerini yönetmeye çalışıyorlardı. Ancak büyük bir hızla büyüyen  bilişim sektöründe edinilen ve saklanması gereken bilgilerin boyutu, önemi ve kullanıcıları arttıkça, yeterli olamayan bu mekanlar yerlerini “Veri Merkezleri” ne (Data Center) bıraktılar.

Günümüz veri merkezleri bünyelerinde birden fazla bileşeni barındıran, çoklu işlemleri eş zamanlı olarak yapabilen ve her türlü ihtiyacı en hızlı şekilde çözüme kavuşturabilen güvenilir kompleks sistemler halini aldılar.

Çalışan ve güvenli bir biçimde yönetilerek sürekli çalışması gereken sistemi tüm bileşenleri ile kusursuz olarak tasarlayan, projelendiren, ve ürünleri eksiksiz konumlandıran bir firma olan Detaybilgi müşterilerinden gelmesi muhtemel büyüme potansiyeline göre veri merkezlerini tasarlama yeteneğine sahiptir.

Veri merkezlerinin ilk bileşeni olan soğutma teknolojilerinden başlayarak, ağ tasarımlarını, güç ihtiyaçlarının, kablolama mimarisinin tasarlanması ve devreye alındıktan sonra işletilmesi, kontrol altında tutulması ve anında desteği ile Detaybilgi hep yanınızda olacaktır.